Верховна Рада України
Законодавство України

Як користуватись пошуком

Перед тим, як розпочати пошук, ознайомтесь з інформацією у розділах "Питання, що часто виникають" та "Правила користування"

Для пошуку документів за словами необхідно ввести одне або декілька слів у поле, що знаходиться праворуч від назви "Слова". Під "словом" у цій інструкції ми розуміємо слово або його початкову частину. Пошук виконується "в назві" документа, "в тексті" або і в назві і в тексті ("всюди"). При пошуку за декількома словами вони поєднуються одним з таких логічних сполучників: "та", "або", "ні".

Вимоги до пошукового запиту:

  • в словах тільки українські (або рос.) літери, мінімальна довжина слова 3 символи
  • слова розділяються проміжками (рос. "пробелами")
  • можна вводити початок слова (наприклад: банків*) або слово точно (банк!)
  • за умовчанням встановлено логічний сполучник "та", але можна використовувати такі сполучники:
    • "та" - всі вказані слова повинні бути в тексті (наприклад: +банківська! +діяльність!)
    • "або" - будь-яке з вказаних слів може бути в тексті (наприклад: ~діт* ~підлітк*)
    • "ні" - ні одне з вказаних слів не повинно бути в тексті (наприклад: -внесення* -змін!)

При пошуку слід враховувати, що деякі документи в базі є російськомовними, проте назви документів завжди подаються тільки українською мовою. Таким чином, при пошуку за назвою слід завжди вводити слова українською мовою.

Для уточнення пошукового запиту можна вказати додаткові реквізити, такі як:

Реквізити в полі "Видавники" та "Види документа" вибираються зі списку, що знаходиться праворуч. За умовчанням пошук виконується за всіма видавниками та всіма типами документів.

Якщо відома дата прийняття документа або необхідно знайти документи за певний часовий проміжок, то введіть відповідні дані у поле "Дата прийняття". Дані можна вводити за допомогою переліків років, місяців та чисел або за допомогою календарика, який викликається натисканням білої стрілочки, що знаходиться праворуч.

Якщо дата вводиться неповністю (наприклад, введено тільки рік, а місяця і числа немає), то пошук, природно, проводиться за присутньою частиною дати (наприклад, за вказаний рік). За умовчанням, невказані частини дати в зворотному порядку, починаючи з року, встановлюються поточними. Завдяки сформованому індексу за датою документів, пошук по всій базі майже миттєвий!

Якщо в полі поряд з датою встановлено значення "дорівнює", то виконується пошук документів, що були прийняті одного року, місяця або конкретного дня. Крім цього, можна виконати пошук документів, які були прийняті до вказаної дати включно (значення "раніше за") або знайти документи, які були прийняті після вказаної дати включно (значення "пізніше за").

Пошук за номером документа або номером його реєстрації в Мін'юсті найшвидший і найточніший. При такому пошуку не обов'язково вводити номер повністю - достатньо знати його фрагмент. За допомогою спеціального списку, який знаходиться ліворуч, можна вибрати один із режимів пошуку: "входження", "починається", "дорівнює". За умовчанням пошук відбувається за входженням фрагмента номера. Відповідно, в разі, якщо відомий тільки початок номера, то необхідно вказати "починається". Якщо номер відомий точно, то встановіть значення "дорівнює".вгору